Почесний Консул України в Щецiні Генрик Колодій інформує, що 2-3 березня 2023 року в м. Щецін Консульство України в Гданську здійснить виїзні консульські обслуговування для громадян України, які перебувають у Західнопоморському воєводстві.

2-3 березня 2023 року м. Щецiн Інформаційний центр для громадян України, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4, Szczecin

Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina prowadzi akcję zimowego wsparcia dzieci i młodzieży z Ukrainy, które trafiły do Polski w związku z trwającą w Ukrainie wojną. Osoby zakwalifikowane do uzyskania wsparcia otrzymają bezpłatnie ciepłe zimowe kurtki i buty zimowe.

Почесний Консул України в Щецiні Генрик Колодій інформує, що 18-20 жовтня 2022 року Консульство України в Гданську здійснить виїзні консульські обслуговування для громадян України, які перебувають у Західнопоморському воєводстві.

Obywatele Ukrainy posiadający ten dokument, którzy mają ważny dokument podróży mogą podróżować po krajach strefy Schengen (do 90 dni) jak również wyjeżdżać z Polski poza jej granice.

Почесний Консул України в Щецiні Генрик Колодій інформує, що 28-30 червня 2022 року Консульство України в Гданську здійснить виїзні консульські обслуговування громадян України
у Західнопоморському воєводстві.

Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie przygotował kwestionariusz dla mieszkańców Ukrainy, którzy mieszkają na Województwie Zachodniopomorskim. Celem ankiety jest zebranie informacji o liczbie osób z Ukrainy, które potrzebują konsultacji w konsulacie w Gdańsku.

УВАГА! ІТАЛІЯ ЧЕКАЄ НА ВАС!

У співпраці з муніципалітетом районy Пало-дель-Колле (Барі, Італія) та Aid-Ukraine-Palo del Colle, ми організовуємо поїздку для групи зацікавлених людей до Італії.

Zgodnie z decyzją Pana Burmistrza punkt zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy przy Urzędzie będzie nieczynny w terminie od dnia 14-19 kwietnia 2022 r. (od czwartku do wtorku).

Organizatorzy zapraszają na POLSKO-UKRAIŃSKI PIKNIK w Dołujach. 10.04.2022, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek Filia w Dołujach, ul. Żubrza 7, Dołuje

Obywatel Ukrainy, który w wyniku działań wojennych został zmuszony do opuszczenia swojego kraju pochodzenia i wjechał legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny w okresie 18 miesięcy, licząc od dnia 24 lutego 2022 r. Za legalny uznawany będzie także pobyt dziecka urodzonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez matkę, która jest osobą określoną w zdaniu pierwszym, w okresie dotyczącym matki.