Zgodnie z zapowiedzią Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej od dzisiejszego południa w strefie brzegowej do północy przewidywany jest wiatr południowo-zachodni do zachodniego 5 do 6, w porywach 7 do 8 w skali B. Natomiast od północy, do jutrzejszych godzin porannych IMGW prognozuje miejscami spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna miejscami około -1°C, przy gruncie do -3°C.

Pamiętajmy o tym, by podczas porywistych wiatrów unikać przebywania na otwartej przestrzeni, zamykać okna w domu i nie parkować pojazdów w pobliży drzew, rusztowań, tablic reklamowych. Należy też zachować szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu samochodem na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej drzewami czy budynkami.

Przypominamy, że wszystkie ostrzeżenia, jakie rozsyła Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego są dostępne także przez bezpłatną aplikację, którą można pobrać na telefon komórkowy - Regionalny System Ostrzegania (RSO).