W miniony weekend w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach odbyła się jedenasta już edycja Polickich Targów Gospodarczych, w których udział wzięły firmy oraz Stowarzyszenia z terenu Powiatu Polickiego oraz Niemiec, w tym m.in. Zoo Ueckermunde i miasto Pasewalk.

Do Polic przyjechało wielu zaproszonych gości, w tym delegacja z miasta partnerskiego Nowy Rozdół na Ukrainie reprezentowana m.in. przez burmistrza Andriya Meleshko, a także przedstawiciele z powiatu Vorpommern-Greifswald w osobach wicestarosty Jorga Hasselmanna oraz sekretarza Wernera Hackbartha. Nie zabrakło również delegacji z miasta partnerskiego Pasewalk (zastępcy burmistrz - Diana Vahl i Marco Schmidt) oraz zaprzyjaźnionych Hintersee (burmistrz Peggy Kundschaft), a także przedstawiciela Ueckermunde - Joachima Trikojata.

- Witam serdecznie wszystkich Państwa na XI Polickich Targach Gospodarczych w Policach – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic. - Po 4-letniej przerwie targi ponownie odbywają się w wyremontowanej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach – dodał burmistrz.

Swoją ofertę w tegorocznej edycji przedstawiło 70 firm i Stowarzyszeń z terenu Powiatu Polickiego. Targi Gospodarcze organizowane przez Urząd Miejski w Policach są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, a także przedstawienia swojej oferty mieszkańcom gminy Police.

Targi Gospodarcze to także prezentacja dorobku artystycznego naszej gminy. Na scenie można było podziwiać zespoły dziecięce i młodzieżowe Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach oraz polickich szkół i przedszkoli.

- Jestem bardzo zadowolony, że Polickie Targi Gospodarcze cieszą się niezmienną popularnością – podkreślił Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Gwiazdą pierwszego dnia imprezy był Czadoman, twórca takich hitów jak „Ruda tańczy jak szalona” czy „Zostań tu”. Na Targowej scenie wystąpiła również goleniowska orkiestra Brass Band.

Na odwiedzających Polickie Targi Gospodarcze czekało wiele cennych nagród ufundowanych przez wystawców oraz sponsorów imprezy. Do wygrania był m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, vouchery na usługi oraz 6 rowerów ufundowanych przez PEC Police oraz Trans-Net Police.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy wybrali najładniejsze stoiska. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się Kwiaciarnia Nicolet, na drugim stopniu podium uplasował się Folwark Podkowa, a miejsce trzecie przypadło Asi Dębek Fotografia.

Dziękujemy wszystkim wystawcom, sponsorom oraz osobom odwiedzającym za wspaniałą atmosferę podczas XI Polickich Targów Gospodarczych.