W czwartek, 22 marca w Transgranicznym Ośrodku Edukacyjno-Ekologicznym w Zalesiu odbył się wyjątkowy wernisaż twórczości fotografa Marka Noniewicza.

Gości wernisażu przywitali wspólnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Anna Ryl oraz burmistrz Polic Władysław Diakun.

- Jest nam niezmiernie miło gościć tutaj w Zalesiu tak wyjątkowego artystę fotografa – powiedziała Anna Ryl. - Jesteśmy świadkami wyjątkowej wystawy, który swoją tematyką idealnie pasuje do tego miejsca – dodał burmistrz Polic Władysław Diakun.

Wystawa doskonale wpisała się w klimat wyjątkowego miejsca, jakim niewątpliwie jest Transgraniczny Ośrodek Edukacyjno-Ekologiczny w Zalesiu.

Licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać zdjęcia artysty wykonane na przestrzeni kilku lat.

- Są tutaj zdjęcia nowe, ale są również takie, które wykonałem kilka lat temu – powiedział Marek Noniewicz.

W opinii Marka Noniewicza sposób zapisu odzwierciedla proces myślenia o obrazie i jego recepcję. To właśnie dlatego częściej sięga po techniki historyczne i eksperymentalne czy efemeryczne formy zapisu, traktując je jako rodzaj klucza do języka natury.

O wystawę Marka Noniewicza mocno zabiegał Tomasz Łój z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

- Jestem szczęśliwy, że udało się wystawę Marka zainstalować tutaj w Transgranicznym Ośrodku Edukacyjno-Ekologicznym w Zalesiu – powiedział Tomasz Łój.