W minioną niedzielę, 4 marca na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbyło się kolejne, wyjątkowe spotkanie - "Polickie Kaziuki". W holu odbył się kiermasz specjałów litewskich, a na scenie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ludowego Związku Polaków na Litwie "ZGODA" .

"Polickie Kaziuki" są organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Policach wspólnie z Gminą Police, stowarzyszeniem Świteź oraz Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

Spotkanie było okazją aby podziękować zespołowi „ZGODA” za 30 lat działalności. Burmistrz Polic Władysław Diakun odczytał list gratulacyjny, pod którym podpisał się wspólnie z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach - Anną Ryl. List przekazano  na ręce Henryka Kasperowicza, który jest założycielem zespołu, kierownikiem i choreografem.

- W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz z okazji jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej Polskiego Zespołu Tańca Ludowego ZGODA z Ziemi Wileńskiej składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za kontynuowanie polskiego folkloru i wspaniały koncert w ramach spotkań "Polickie Kaziuki" – czytał Władysław Diakun.

Zespół „Zgoda” powstał w 1988 roku w podwileńskim osiedlu Rudomina jako wynik potrzeby poznania i promowania polskiego dziedzictwa folklorystycznego. Dał się poznać wysokim poziomem artystycznym oraz werwą prezentowaną na scenie.