Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w sobotę 13 stycznia już po raz 24. zagrała w Klubie Osiedlowym w Jasienicy. Od początku, czyli od trzeciej edycji imprezy szefem sztabu jest Krystyna Paprocka-Socha.

Podczas tegorocznej imprezy wystawionych do licytacji zostało ponad 200 przedmiotów. Najwyższą wartość, 3000 zł osiągnął komplet złotych serduszek. Za 2000 zł wylicytowano z kolei nożyczki, którymi policzanin Daniel Traut ustanowił rekord Polski w strzyżeniu na czas.

Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Jeszcze przed upływem czasu wyprzedano wszystkie losy.

Rokrocznie udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jasienicy biorą udział: burmistrz Polic Władysław Diakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król oraz prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Cezary Arciszewski.

W trakcie trwania imprezy zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Policach, a także zawodnicy sztuk walki reprezentujący Hulk Team Police oraz KSW Team Police.