Sukcesem organizacyjnym, sportowym i towarzyskim okrzyknięto "Konfrontację Klubów Piłkarskich ZZPN 2018", która odbyła się w sobotę w trzech polickich halach - SP 8, OSIR i Zespołu Szkół. Impreza zgromadziła 21 ekip i ponad 300 graczy.

Głównym celem imprezy była integracja osób pracujących i działających na rzecz futbolu w województwie zachodniopomorskim.

To była pierwsza tego typu impreza w naszym województwie. W szranki piłkarskiej rywalizacji stanęli trenerzy, działacze i pracownicy klubów. Choć tym razem sportowy aspekt imprezy znajdował się na drugim planie warto dodać, że poziom wielu spotkań był co najmniej zadawalający.

Prym oczywiście wiedli Portowcy, choć zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo. W półfinale pokonali reprezentację Kolegium Sędziów 1:0, a w finale zwycięską bramkę w meczu z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg zdobyli dopiero w samej końcówce. Jej autorem był Rafał Andruszko, który z dorobkiem 9 goli został królem strzelców imprezy.Trzecie miejsce w turnieju zajęła ekipa ZZPN.

Najlepszym piłkarzem imprezy wybrano… Natalię Fidos. Oczywiście w tym wyborze było trochę kurtuazji ale przyznać trzeba, że zawodniczka AP Kotwicy zaimponowała umiejętnościami. Najstarszym zawodnikiem turnieju był 72-leteni Józef Nawrocki z oldbojów Chemika Police, najlepszym bramkarze uznano Bartłomieja Berdzika z Kolegium Sędziów ZZPN, a za najładniejszą bramkę turnieju uznano trafienie Piotra Szyłko ze Stali Szczecin z własnej połowy boiska.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Pogoń
  2. AP Kotwica Kołobrzeg
  3. ZZPN
  4. Kolegium Sędziów ZZPN

Miejsca 5-8: FASE Szczecin, Pogoń Połczyn Zdrój, Żaki Dąbie, SALOS Szczecin. 

źródło: www.zzpn.pl