Panie przewodniczący, Panie i Panowie Radni, zaproszeni goście, szanowni Państwo.

15 grudnia podpisałem dwie umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pierwsza umowa dotyczy przebudowy wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Kuźnickiej w Policach – całkowita wartość projektu wynosi 6.994.000 zł, z czego dofinansowanie to 4.330.622 zł.

Druga umowa obejmuje budowę dróg rowerowych w Policach w celu zapewnienia dostępności komunikacyjnej do terenów przemysłowych – etap I. Całkowita wartość tego projektu to 4.325.674,90 natomiast dofinansowanie 3.258.354,21 zł. W pierwszym etapie ścieżka będzie realizowana od ul. Kuźnickiej do ul. Dworcowej w Jasienicy oraz w Trzebieży od pętli autobusowej do ul. Brzozowej.

15 grudnia 2017r. został wyznaczony termin  przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, położonej w Trzebieży w obrębie ulicy Bocznej, oznaczonej numerem działki  80/7 o pow. 864 m2. W wyznaczonym terminie wadium wpłaciła jedna osoba. Cena wywoławcza do przetargu wynosiła 65 000,00 zł. Cena osiągnięta w przetargu wynosi 65 700,00 zł

11 grudnia w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie ze sportowcami z terenu Gminy Police. Podczas spotkania 30 sportowcom wręczyłem stypendia oraz nagrody za osiągnięcia sportowe.

17 grudnia, w 47 rocznicę wydarzeń grudniowych razem z panem przewodniczącym rady powiatu polickiego Cezarym Arciszewskim oraz starostą Andrzejem Bednarkiem złożyłem kwiaty pod pomnikiem „Ludzi Solidarności”, oddając tym samym hołd poległym w trakcie protestów. Tego samego dnia razem z przewodniczącym rady panem Witoldem Królem oraz przedstawicielami samorządu powiatu polickiego wziąłem udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia grudniowe pod bramą Stoczni Szczecińskiej gdzie w imieniu mieszkańców gminy Police złożyliśmy kwiaty.

12 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się policka premiera filmu „Happy Olo” - pogodna ballada o Olku Dobie. Film z policzaninem w roli głównej cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że przygotowano również dodatkowy spektakl dzień później.

Podczas premiery filmu Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego Gabrieli Dobie wręczył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

11 grudnia w bibliotece Filia Nova przy ul. Bankowej nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pn. "Poczta w butelce z obozu koncentracyjnego" - "Flaschenpost aus dem KZ", która do 8 grudnia dostępna była w Stadtbibliothek w Pasewalku. Wystawa, dotyczy życia więźniarek KZ Ravensbrück, która została przygotowana na bazie dokumentów odnalezionych po latach, przemyconych w szklanym pojemniku i zakopanych w lesie w pobliżu Neubrandenburga.

6 grudnia uroczyście otwarty został przebudowany wiadukt drogowy przy ul. Asfaltowej w Policach – Mścięcinie. Przebudowa wiaduktu kosztowała 4,66 mln zł, z czego 1,66 mln zł pochodził ze środków Budżetu Państwa, 1,5 mln zł z budżetu Gminy Police, a 500 tys. zł od Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Pozostały milion złotych pochodził z budżetu Powiatu Polickiego. Inwestorem wiodącym był Powiat Policki.

1 grudnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Policach spotkałem się ze sportowcami: Jolantą Majką i Tomaszem Kazimierczakiem – trenerem. Jolanta Majka przywiozła brązowy medal z Mistrzostw Świata w parawioślarstwie które odbyły się na Florydzie. Policzanka reprezentowała Polskę razem z Michałem Gadowskim, z którym trenuje w klubie Sportowym Inwalidów „Start Szczecin”.

5 grudnia odbyły się wybory sołtysa oraz rady sołeckiej w Trzeszczynie. Sołtysem, na kolejną kadencję, została wybrana Pani Mirosława Stępień. Skład rady sołeckiej, głosami mieszkańców, również pozostał niezmieniony.

1 grudnia w sali konferencyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Siedleckiej 6 w Policach odbyło się coroczne spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie i na rzecz mieszkańców gminy Police. Celem spotkania była ocena funkcjonowania programu współpracy Gminy Police z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w zakresie realizacji zadań pożytku publicznego w roku 2017. Po spotkaniu odbyło się szkolenie z zakresu rozliczania projektów finansowanych przez samorząd terytorialny. Szkolenie było zorganizowane razem z powiatem polickim.

16 grudnia na "deptaku" przy fontannach w Policach odbył się po raz pierwszy Policki Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Osiedla nr 6 w Policach oraz Stowarzyszenie "Pełna Qultura”. Jarmark był okazją do przedświątecznego spotkania oraz zakupów. Na uczestników czekał ciepły poczęstunek - pierogi i barszcz czerwony.

19 grudnia razem z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach panią Anną Ryl oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Królem wzięliśmy udział w pożegnaniu organizowanym przez panią Wandę Nowakowską wieloletnią członkinie i kierownika działającego pod egidą MOKu Zespołu Folklorystycznego Balbiny. Pani Wanda aktywnie śpiewała ponad 50 lat, jest jedną z najdłużej śpiewających w Balbinach. Reprezentowała zespół na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą za co serdecznie dziękuję.

 14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Miejskim Ośrodku Kultury jak co roku odbędzie się przedstawienie teatralne pod roboczym tytułem „Bajki Jana Brzechwy”.

Wcześniej w sobotę 13 stycznia 2018 r. w Policach – Jasienicy odbędzie się 26 Finał WOŚP, który w tym miejscu organizowany jest od samego początku trwania.

 29 grudnia o godz. 13 w Parku Solidarności odbędzie się odsłonięcie skweru i kamienia poświęconego pamięci Longina Komołowskiego. Wcześniej o godz. 12 w kościele pw. Świętego Kazimierza Królewicza odbędzie się msza święta w intencji śp. Longina Komołowskiego. Swój udział w uroczystościach zapowiedział były premier Jerzy Buzek. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

 

 Panie przewodniczący, Panie i Panowie Radni, zaproszeni goście, drodzy mieszkańcy.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku, życzę przede wszystkim zdrowia, dużo spokoju i nadziei, spełnienia marzeń, szczęścia i radości. Niech świąteczny nastrój na długo pozostanie w naszych sercach, a cały kolejny 2018 rok przyniesie same dobre chwile w życiu osobistym oraz satysfakcję z osiągnięć zawodowych.