W minioną niedzielę w kościele w Policach-Jasienicy odbyła się uroczysta msza święta z okazji 60-lecia kapłaństwa wieloletniego proboszcza parafii ks. kanonika Zenona Borodo.

Gospodarzem niedzielnych uroczystości był ks. kanonik Waldemar Szczurowski, proboszcz i bezpośredni następca ks. jubilata w jasienickiej parafii.

Ks. kanonik Zenon Borodo ma 84 lata, z czego 60 poświęcił posłudze kapłańskiej. W latach 1978 – 2011 pełnił funkcję proboszcza parafii w Policach-Jasienicy.

Na niedzielnej mszy świętej, którą celebrował ks. jubilat uczestniczyło wielu mieszkańców, z którymi ks. Zenon Borodo wspólnie budował społeczność kościelną.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele gminnych i powiatowych władz samorządowych. Gminę Police reprezentował burmistrz Polic Władysław Diakun, który z okazji 60-lecia kapłaństwa przekazał ks. jubilatowi bukiet 60 róż oraz pamiątkową tablicę.

Burmistrz Polic Władysław Diakun podziękował również ks. kanonikowi za wieloletnią współpracę i współtworzenie społeczności lokalnej wśród mieszkańców Jasienicy.