Co zrobić aby zintegrować mieszkańców 12 sołectw gminy Police? Recepta jest bardzo prosta. Wystarczy zorganizować i zaprosić ich do wspólnej rywalizacji sportowej. „Sołtysiada i Biesiada” to impreza, która po raz pierwszy odbyła się 30 września w Wieńkowie i okazała się strzałem w przysłowiową „10”.

Każde z sołectw wystawiło do rywalizacji drużynę, w skład której weszły 2 kobiety, 2 mężczyzn i 2 dzieci. Każdy zespół miał do pokonania kilka konkurencji. Między innymi ujeżdżanie byka, dojenie krowy, rzut kaloszem i beretem.

Jak przyznali sami uczestnicy była to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Rywalizacja rywalizacją, ale liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Niekwestionowanym zwycięzcą I edycji „Sołtysiady i Biesiady” zostało sołectwo Pilchowo, które wyprzedziło sołectwo Uniemyśl i sołectwo Tanowo.

- Chciałbym pogratulować zarówno zwycięzcom jak i wszystkim zawodnikom biorącym udział w dzisiejszej imprezie. Dziękuję również sołtys Wieńkowa za tak wspaniałe jej przygotowanie – podziękował burmistrz Polic Władysław Diakun.

Nagrody zwycięzcom wręczyli burmistrz Polic Władysław Diakun oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król.

Po zakończeniu sportowych zmagań rozpoczęła się druga część imprezy - biesiada.