CHOĆ śpiewają dopiero od półtora roku i są typowo amatorskim, lokalnym zespołem, to nie boją się wyzwań. 20 osobowy zespół wokalny z Tanowa wrócił właśnie z prestiżowego międzynarodowego festiwalu chóralnego w Katalonii, gdzie zdobył dwa brązowe dyplomy.

„Tam i Owo” powstał pod koniec 2015 roku z oddolnej inicjatywy rodziców dzieci ze szkoły podstawowej w Tanowie. Nazwa zespołu w oczywisty sposób nawiązuje do nazwy miejscowości, a członkowie mówią o sobie, że: „śpiewają i tu i Tam i to i Owo”, dlatego właśnie nazwa „Tam i Owo”.

Jasełkowe spontaniczne śpiewanie szybko jednak przerodziło się coś znacznie poważniejszego. Niewielka grupa mieszkańców zaczęła się regularnie się spotykać, ćwiczyć i koncertować. Na początku w szkole dla dzieci, później w tanowskim kościele, pałacu w Stolcu, czy imprezach plenerowych w Trzebieży. Entuzjazm i radość ze wspólnego śpiewania połączona z regularnymi próbami i warsztatami pozwoliła na zgłoszenie zespołu do VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnym ,,Canco Mediterrania,, który odbył się w dniach 12-17.09.2017 w Barcelonie i Lloret de Mar, turystycznej stolicy wybrzeża Costa Brava.

Zespół wystąpił w kategorii utworów inspirowanych folklorem oraz w kategorii utworów katalońskich. W obu otrzymał brązowe dyplomy. Warto zauważyć, że ten festiwal przyciąga najlepsze chóry z Europy, w tym roku z Polski wystąpiły między innymi Camerata Jagellonica z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Medici Cantantes z Wrocławia, czy doświadczony i wielokrotnie nagradzany chór Hejnał z Mazańcowic. Muzycy z Tanowa, mimo, że muzycznie oczywiście znacznie mniej doświadczeni,  to zostali przyjęci wyjątkowo ciepło. Szczególny odbiór i entuzjazm wywołała wśród, zarówno polskiej jak i katalońskiej publiczności, interpretacja swoistego hymnu Katalonii „L'estaca”, która w Polsce znana jako pieśń „Mury” w brawurowej interpelacji Jacka Kaczmarskiego. Utwór ten „Tam i Owo” zaśpiewał w  obu językach na placu ratuszowym w LLoret de Mar na zakończenie festiwalu.

W dotychczasowych 7 edycjach festiwalu wzięło udział 110 chórów z 17 państw:  w tym z Polski, Islandii, Francji, Niemiec, Włoch, Słowacji, Belgii, Rosji, Litwy, Słowenii, Estonii, Finlandii, Węgier, Czech, Ukrainy i Hiszpanii.

Zespół „Tam i Owo” prowadzi od początku Piotr Biniek, zespół liczy obecnie 20 śpiewaków – głównie mieszkańców wsi Tanowo, repertuar obejmuje utwory ludowe, gospel, muzykę rozrywkową. Chór merytorycznie wspiera Julia Figiel, znana szczecińska dyrygentka.