W miniony weekend w Pasewalku w Niemczech odbyły się już po raz 26. Targi Leistungsschau, podczas których prezentowane były osiągnięcia regionu. Poprzedził je mecz piłkarski rozegrany na miejscowym stadionie pomiędzy drużynami polityków i przedsiębiorców. Po zakończeniu zmagań piłkarskich odbyła się uroczysta kolacja inaugurująca 26. Targi Leistungsschau.

Podobnie jak w latach ubiegłych udział wzięła Gmina Police, która zaprezentowała m.in. swoje walory turystyczne, osiągnięcia sportowe i kulturalne, a także dokonania policzan w tym m.in. trzykrotnie pokonanie Oceanu Atlantyckiego przez Aleksandra Dobę.

Stoisko Gminy Police na tegoroczną edycję Leistungsschau przygotował Wydział Promocji oraz Współpracy Zagranicznej kierowany przez p. Kamilę Turzyńską.

Udział w uroczystym otwarciu targów gospodarczych w Passewalku wziął burmistrz Polic Władysław Diakun oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Policach. Według burmistrza Polic współpraca z zaprzyjaźnionym miastem partnerskim Passewalkiem może być stawiana za wzór współpracy międzynarodowej.

- Współpraca z miastem partnerskim Passewalk przebiega w sposób wzorcowy i jestem z tego tytułu bardzo zadowolony – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

W ramach 26. Targów Leistungsschau odbyło się także 7. Spotkanie Polsko-Niemieckiej Kultury i Sportu, w trakcie którego swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze Chemika Police oraz tancerze Companii Baletowej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

W tegorocznej edycji udział wzięli przedstawiciele z Niemiec, Polski oraz Belgii.