Urząd Miejski w Policach, we wtorkowe popołudnie, zorganizował w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach powitanie Aleksandra Doby, który w niedzielę 3 września dopłynął do Francji i tym samym zakończył III Wyprawę Transatlantycką.

Aleksander Doba wystartował 7 maja z Leonardo State Marina w zatoce Sandy Hook, w pobliżu Nowego Jorku, ale z powodu sztormu musiał zatrzymać się w zatoce Barnegat w stanie New Jersey i zaczekać na poprawę pogody. Prawdziwy start do wyprawy nastąpił kilka dni później - 16 maja.

Policzanin przepłynął ponad 4 150 mil morskich. Jego wyprawa trwała blisko 4 miesiące. Jak przyznał sam zainteresowany to była jego najtrudniejsza wyprawa.

- To zdecydowanie była najtrudniejsza wyprawa – powiedział po powrocie do Polic Aleksander Doba.

Kajakarz, który już po raz trzeci pokonał w samotnym rejsie Ocean Atlantycki, podziękował burmistrzowi Polic Władysławowi Diakunowi za wsparcie jakie Gmina Police udzieliła mu w organizacji wyprawy.

Po wspólnym torcie i toaście za szczęśliwy powrót najsłynniejszego podróżnika Pomorza Zachodniego Aleksander Doba rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć z mieszkańcami Polic, którzy licznie przyszli go powitać.