W niedzielę 27 sierpnia w kościele  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Trzebieży odbyła się wyjątkowa uroczystość wprowadzenia i zainstalowania relikwii związanych z kultem Miłosierdzia Bożego - św. siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i błogosławionego ks. Michała Sopoćki.

Uroczystości przewodniczył JE ks. abp Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Mszę św. poprzedziło powitanie wygłoszone przez ks. kanonika Mieczysława Wdowiaka, proboszcza parafii w Trzebieży. Następnie głos zabrał burmistrz Polic Władysław Diakun, który wraz z Cezarym Arciszewskim, przewodniczącym Rady Powiatu Polickiego podziękował za tę wyjątkowość uroczystość dla trzebieskiej społeczności.

- Z radością wprowadzam do kolejnej parafii relikwie Świętych na naszej ziemi. Okres protestantyzmu opustoszył naszą ziemię z relikwii. Teraz po wojnie przychodzi ten etap, gdy po pierwszych odbudowach kościołów, po wielkim wysiłku remontów kościołów, przychodzi też czas dopełniania tej naszej wspólnoty świętych poprzez kult relikwii. Niech się i tutaj to dokona - mówił w homilii ks. abp Andrzej Dzięga.  

Po zakończonej uroczystości relikwiarze z kroplą krwi św. Jana Pawła II i fragmentami kości św. siostry Faustyny oraz błogosławionego ks. Michała Sopoćki umieszczone zostały w specjalnie przygotowanych skrytkach, wbudowanych w krzyż.