Już po raz jedenasty w ruinach klasztoru w Jasienicy odbył się niezwykle widowiskowy Jarmark Augustiański, który zapoczątkowała barwna parada ulicami Jasienicy.

Wśród wielu przygotowanych atrakcji był m.in. średniowieczny obóz rycerski, pokazy walk, osada historyczna gdzie zaprezentowana została ówczesna kuchnia oraz moda.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje sokolnicze i konne, a także spektakl plenerowy w wykonaniu Gwardii Gryfa z wykorzystaniem flag, skrzydeł, wachlarzy i innych rekwizytów. Tradycyjnie już swoje umiejętności walki za pomocą średniowiecznej broni zaprezentowała Drużyna Rodu Trzygłowa.

Dla najmłodszych uczestników tegorocznej edycji Jarmarku Augustiańskiego przygotowano plac z grami i animacjami, gdzie pod okiem rzemieślnika mieli okazję wyprodukować własne podpłomyki i krajanki. Wszystko to funkcjonowało w ramach „Zagrody Gniewka“.

Na licznych stoiskach prezentowane były wyroby rękodzielnicze m.in. wyroby bursztyniarskie i srebro, rzeźby w drewnie, malarstwo na szkle, frywolitki, decoupage i wiele innych.

Na zakończenie XI Jarmarku Augustiańskiego odbył się koncert inauguracyjny jasienickie spotkania przy muzyce organowej. W kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy wystąpili: Mariusz Stankiewicz organista konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz kompozytor Piotr Broda. Repertuar koncertu obejmował nie tylko znane utwory m.in. L. Cohena czy J.S. Bacha, ale także prapremierowe wykonanie utworu Piotra Brody „Ad Astra” na organy i elektronikę.