Już po raz jedenasty w ruinach klasztoru w Jasienicy odbędzie się niezwykle widowiskowy Jarmark Augustiański. Średniowieczny obóz rycerski, wielka parada ulicami miasta, pokazy walk, tradycyjna kuchnia i moda, prezentacje sokolnicze i konne, wystawy rękodzielnicze, koncert zespołu Etnostation, spektakl plenerowy Gwardii Gryfa z wykorzystaniem flag, skrzydeł, wachlarzy i innych rekwizytów, widowisko Drużyny Rodu Trzygłowa, konkursy i zabawy dla publiczności oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny czekać będzie na wszystkich, którzy 26 sierpnia przybędą by choć na chwilę odbyć niepowtarzalną podróż w czasie.

Uwagę publiczności z pewnością przyciągną niezwykle widowiskowe walki wojów, najodważniejsi z widzów będą mogli sami wziąć udział w bitwach z wykorzystaniem średniowiecznej broni, szkoleniu szyków bojowych czy warsztatach podstaw walki.

W „Zagrodzie Gniewka“ przygotowanej z myślą o najmłodszych znajdować się będzie plac z grami i animacjami, gdzie pod okiem rzemieślnika będą mieli okazję wyprodukować własne podpłomyki i krajanki.

Na licznych stoiskach prezentowane będą wyroby rękodzielnicze m.in. wyroby bursztyniarskie i srebro, rzeźby w drewnie, malarstwo na szkle, frywolitki, decoupage i wiele innych. Wieczorem w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbędzie się koncert inaugurujący jasienickie spotkania przy muzyce organowej w wykonaniu Mariusza Stankiewicza.        

Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się wielkim pochodem ulicami miasta osadników ubranych w stroje historyczne. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali konkurs na najciekawszy strój. Zapraszamy do wzięcia udziału i zapoznania się z regulaminem!