Na terenie Stanicy Wodnej im. Wiesława Mikołajczyka przy ul. Dębowej w Policach odbyły się uroczystości z okazji 15-lecia działalności Stowarzyszenia „Łarpia”.

- Dziękuję za zaangażowanie z Waszej strony, mam nadzieję, że takich organizacji na terenie gminy Police będzie więcej – podkreślił Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego, goście z Niemiec w osobach Drugiego Przewodniczącego 'Wanderfreunde Haffküste" Uwe Dannenberga i Członkini Zarządu Claudii Missal z Eggesin.

Po części oficjalnej Wiesław Gaweł, prezes Stowarzyszenia „Łarpia” przybliżył zgromadzonym gościom historię powstania Stowarzyszenia oraz jego działalność na przestrzeni lat, a także problemy z zalegającymi wrakami w korycie rzeki, mosty uniemożliwiające swobodny przepływ chociażby kajaków, konserwację nabrzeży, budowę wałów przeciwpowodziowych.

Burmistrz Polic Władysław Diakun przekazał na ręce prezesa Stowarzyszenia Wiesława Gawła list gratulacyjny, kwiaty oraz okolicznościowe pamiątki.