W środę, 5 lipca 2017 r. w Klubie Nauczyciela w Policach odbyła się inauguracja XXXII Międzynarodowego Turnieju Szachowego im. Tadeusza Gniota organizowanego przez NKS "Śmiały" Police. Uroczystego otwarcia dokonał Władysław Diakun, burmistrz Polic.

- Turniej szachowy im. Tadeusza Gniota organizowany jest już po raz 32 i mogę zapewnić, że nie po raz ostatni – powiedział Władysław Diakun.

Burmistrz Polic wspomniał również tych, którzy przez wiele lat uczestniczyli w organizowanym w Policach turnieju, a niestety nie ma już ich z nami.

- Ze smutkiem przyjęliśmy śmierć dwóch zawodników, którzy przyjeżdżali do Polic na turniej szachowy. Pamięć o nich jednak pozostanie i z całą pewnością będą Was wspierać podczas tegorocznego turnieju – podkreślił Władysław Diakun.

Po uroczystym otwarciu turnieju rozpoczęła się pierwsza runda. Cały turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 9 rund i potrwa do 13 lipca 2017 roku.

W turnieju udział bierze 28 graczy z Polski, Niemiec, Czech, Belgii, Ukrainy oraz Szwecji. Serdecznie zapraszamy do Klubu Nauczyciela od godziny 15.30.