W sobotę, 1 lipca żołnierze oraz pracownicy 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie świętowali 72-lecie Dywizji, podczas którego Dowództwo otrzymało sztandar. Rodzicami chrzestnymi zostali łączniczka Armii Krajowej Danuta Szyksznian-Ossowska, ps. „Sarenka” oraz weteran z 12 Brygady Zmechanizowanej st. chor. szt. w stanie spocz. Tomasz Kloc. Danuta Szyksznian-Ossowska po ukończeniu zaocznych studiów pedagogicznych w 1970 roku rozpoczęła pracę z dziećmi niepełnosprawnymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Policach. Wśród gości, którzy dostąpili zaszczytu symbolicznego wbicia gwoździ do sztandaru znalazł się burmistrz Polic Władysław Diakun.

- Sztandar to symbol żołnierskiej służby. Znak, który prowadzi nas w szkoleniu, towarzyszy podczas uroczystości, a w czasie działań bojowych do walki, jest dla nas najważniejszy. Dzisiaj w tak szczególnym dniu, ten sztandar, który zostanie nam nadany, będzie dla nas wyznacznikiem, ale też ogromnym moralnym obowiązkiem, aby każdego dnia służby udowadniać, że jesteśmy tego warci – podsumował generał Rajmund Andrzejczak.

Po ceremonii symbolicznego wbicia gwoździ, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch wręczył generałowi Rajmundowi Andrzejczakowi sztandar dla „Dwunastki”.

fot. www.12sdz.wp.mil.pl