We wtorek 27 czerwca z portu w Trzebieży wypłynął jacht „Gmina Police”, który weźmie udział w regatach The Tall Ships Races 2017. Kapitanem jachtu jest Cezary Wolski. - W tym roku sponsorem naszej wyprawy jest Gmina Police i my jako załoga zrobimy wszystko aby godnie ją reprezentować – powiedział Cezary Wolski, kapitan jachtu „Gmina Police”. The Tall Ships Races to jedna z najbardziej medialnych imprez, której finał odbędzie się w Szczecinie w dniach od 5 do 8 sierpnia 2017 roku.

- Regaty The Tall Ships Races, to doskonała okazja do spotkania się młodzieży z wielu zakątków świata – tłumaczy kapitan jachtu.

Kapitan nie ukrywa, że on i jego załoga mają aspiracje do zajęcia wysokiego miejsca w regatach.

Jacht „Gmina Police” wypłynął z Trzebieży w kierunku Świnoujścia, skąd następnie popłynie w kierunku Kopenhagi i dalej na północ w kierunku Halmstad w Szwecji, gdzie odbędzie się przyjęcie jachtów i rozpoczęcie regat The Tall Ships Races.

- To historyczna chwila, bowiem dzisiaj z Trzebieży z Ziemi Polickiej wypływa Jacht z szyldem Gminy Police na wspaniałe regaty The Tall Ships Races – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun. - To wspaniała wizytówka i promocja gminy Police i z tego powodu bardzo się cieszymy.

4 sierpnia jacht w barwach Gminy Police spodziewany jest w Szczecinie podczas wielkiej parady, która będzie miała miejsce na Wałach Chrobrego w Szczecinie.