Obchody Dnia Godności to wyjątkowy dzień w roku, kiedy bohaterami stają się osoby niepełnosprawne. Uroczyste obchody w Policach zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach.

 25 maja obchody rozpoczęły się od mszy świętej, po której uczestnicy przeszli ulicami Polic. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, placówek edukacyjnych, przedsiębiorców oraz przyjaciół Stowarzyszenia.

Po oficjalnym rozpoczęciu wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Osób Niepełnosprawnych pt. ,,Tak niewiele potrzeba” - Seweryna Paprockiego.

Obchody Dnia Godności były doskonałą okazją do uroczystego otwarcia 10 mieszkań chronionych, które powstały przy współpracy Powiatu Polickiego i Gmin Powiatu Polickiego. Gmina Police przekazała na ten cel 460 tysięcy złotych. Budowę mieszkań chronionym wspomogli również przedsiębiorcy i osoby prywatne.

W trakcie uroczystości odznaczono osoby, które swoim zaangażowaniem wspierają  na co dzień Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach. Wśród nich znalazł się m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Policach – Witold Król.

Była to również doskonała okazja to podsumowania dotychczasowej działalności Stowarzyszenia.