W najbliższą sobotę 27 maja w ramach audycji „Jedyne Takie Miejsce” Roman Czejarek odwiedzi położone w województwie zachodniopomorskim Police liczące ponad 33 tysiące mieszkańców miasto satelickie Szczecina, z Puszczą Wkrzańską i czwartym w Polsce pod względem przeładunku portem morsko-rzecznym na Odrze, ale przede wszystkim z Zakładami Chemicznymi Police. Na radiową wycieczkę Program 1 zaprasza w sobotę w godz. 9.00-11.00 oraz 14.00-15.00.

Zwiedzimy ruiny byłej fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke i spotkamy się z pracownikami Zakładów Chemicznych Police. Opowiemy o skomplikowanej historii miasta, którego polskie początki przypomni jeden z pierwszych osadników. Pokażemy też współczesne oblicze miasta: kulturalne (wśród gości m.in. kompozytor Piotr Broda, pisarka Dorota Schrammek, baletnice z polickiej Compani Baletowej oraz aktorzy Teatru Elipsa); sportowe (pielgrzymki biegowe Police - Watykan, Police – Wadowice, Tytan Police); naukowe (Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej) – zapowiada prowadzący audycję Roman Czejarek.

Audycja „Jedyne Takie Miejsce” przybliża piękno Polski. Daje okazję do pełnej przygód podróży bez opuszczania domu. Dziennikarze Radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte, bądź te, które nie wiadomo czemu zostały zapomniane. W programie poznajemy fascynujących ludzi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9.00 rano, żeby przekonać się jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można „zobaczyć”, słuchając radia.

materiał nadesłany przez Jacek Kołtuniak Polskie Radio S.A.