Przed nami dwa dni szalonej zabawy podczas tegorocznych Dni Polic! 2 i 3 czerwca mieszkańców Polic czeka spora dawka dobrej muzyki, koncerty, występy taneczne, program dla dzieci i wiele innych atrakcji. Wydarzenie odbędzie się na Polanie za SP8. Udział w imprezie jest bezpłatny. Po zakończeniu ostatniego koncertu w piątek, a w sobotę po pokazie fajerwerków mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozą bezpłatne autobusy. Odjazdy z ul. Piaskowej. W Szczecinie autobus dojedzie do pl. Rodła.

Piątkowa zabawa rozpocznie się w rytmach funky, soul i bluesa, a to za sprawą szczecińskiej grupy BC Groove Experience z udziałem uczestniczki The Voice of Poland Beaty ROMY Romanowskiej. Podczas oficjalnego otwarcia imprezy nastąpi, także wręczenie certyfikatów autorom zwycięskich inicjatyw wyłonionych w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury projektu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Zaraz po tym zagrają takie gwiazdy jak Sylwia Grzeszczak, Piękni i Młodzi, oraz Poparzeni Kawą Trzy.

Sobota rozpocznie się programem artystycznym dla dzieci, podczas którego wystąpią młodzieżowe zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, szkoły tańca Dance Faktory i SP8. Dla najmłodszych wystąpi Centrum Uśmiechu z programem „W krainie Brzechwy i Tuwima”. Na scenie pojawi się także James Whiteflame z solowym gitarowym brzmieniem. Gwiazdami wieczoru będzie Natalia Kukulska i KULT. Po koncertach organizatorzy zaplanowali wystrzałowy pokaz sztucznych ogni.

Imprezę poprowadzi Roman Czejarek, dziennikarz Polskiego Radia. Poza programem scenicznym w ramach Dni Polic zaplanowano takie atrakcje jak Foodtrack Star Tour, wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, Escape Room, i stoiska z małą gastronomią.

źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

fot. archiwum