Dzieci z budkami dla owadów

W dniach 25 marca oraz 5 kwietnia 2024 roku odbyły się kolejne warsztaty z budowy domków dla owadów zapylających. Warsztaty organizowane są przez Burmistrza Polic i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Tym razem w warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 3A Szkoły Podstawowej w Tanowie oraz klasy 3A i 3B Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach.

Warsztaty rozpoczęła część teoretyczna, czyli krótki wykład mający na celu przybliżenie tematyki roli owadów zapylających w ekosystemie wraz z omówieniem zasad budowy domków dla owadów.

Następnie uczestnicy przeszli do części praktycznej warsztatów czyli do samodzielnego urządzania wnętrza domku dla owadów. Każdy uczestnik wypełniał swój domek dla owadów wcześniej przygotowanymi naturalnymi elementami m.in. rurkami trzcinowymi, wiórkami sosnowymi, szyszkami, suchym kwiatostanem oraz kołeczkami z nawierconymi otworami.
Dodatkowo każda klasa wykonała domek, który zostanie zawieszony na terenach zieleni w Tanowie oraz w Parku Staromiejskim w Policach.  Po zakończeniu warsztatów, każdy z uczestników zabrał
do domu  urządzony przez siebie domek dla owadów oraz dyplom za aktywne uczestnictwo
w warsztatach, a w ramach podziękowania słodką niespodziankę - pyszny miód lipowy.

W kolejnych terminach zaplanowane są warsztaty dla pozostałych uczniów klas trzecich szkół podstawowych w gminie Police.