Na zdjęciu grupa dzieci ustawiona w półkole, trzymająca w rękach budki dla owadów, z tyłu stoją nauczycielki i wiceburmistrza

W dniu 24 listopada 2023 roku odbyły się kolejne - trzecie już w tym roku warsztaty z budowy domków dla owadów zapylających. Warsztaty organizowane są przez Burmistrza Polic i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach. Tym razem w warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 6 w Policach oraz klasy 3a Szkoły Podstawowej w Trzebieży.

Warsztaty rozpoczęła część teoretyczna, czyli krótki wykład mający na celu przybliżenie tematyki roli owadów zapylających w ekosystemie wraz z omówieniem zasad budowy domków dla owadów.

Następnie uczestnicy przeszli do części praktycznej warsztatów czyli do samodzielnego urządzania wnętrza domku dla owadów. Każdy uczestnik wypełniał swój domek dla owadów wcześniej przygotowanymi naturalnymi elementami m.in. rurkami trzcinowymi, wiórkami sosnowymi, szyszkami, suchym kwiatostanem oraz kołeczkami z nawierconymi otworami.
Dodatkowo każda klasa wykonała domek, który zostanie zawieszony na terenach zieleni w Jasienicy oraz w Trzebieży.  Po zakończeniu warsztatów, każdy z uczestników otrzymał swój urządzony domek dla owadów dla siebie do domu oraz dyplom za aktywne uczestnictwo w warsztatach, a w ramach podziękowania słodką niespodziankę - pyszny miód lipowy.