W poniedziałek 4 lipca do Polic przyjechała grupa dzieci ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Wszyscy przybyli pochodzą z miasta partnerskiego Polic – Nowego Rozdołu. Dzięki tej wizycie będą mogli oderwać się od wojennej codzienności i na moment zapomnieć o troskach i towarzyszącym ich strachu. Pobyt w Policach został zorganizowany dzięki Burmistrzowi Polic Władysławowi Diakunowi ze wsparciem Starosty Powiatu Polickiego Andrzeja Bednarka.

Kolonie potrwają od dnia 4 lipca do 15 lipca, a dzieci wraz z opiekunami będą zakwaterowane przez cały okres pobytu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach.

Po przyjeździe gości z Ukrainy przy ognisku powitał Burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszardem Budziszem oraz opiekunem grupy - wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 8 Arturem Zagórskim.

Cały okres pobytu dzieci w Policach obfituje w wiele atrakcji, od pobytu w Trzebieży, Międzyzdrojach, na „Lagunie” w Gryfinie, zwiedzania Zoo w Ueckermunde, czy zwiedzanie TOEE w Zalesiu, po różnego rodzaju aktywności sportowe