Za nami jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie. 10 kwietnia w kościele p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy w ramach Zamyśleń nad Pieśnią Pasyjną spotkały się chóry z Polic, Szczecina i Tanowa. W tym roku jako gość specjalny wystąpiła Inesa Bratushchyk, Narodowa Artystka Ukrainy, a podczas koncertu zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla ofiar wojny na Ukrainie.

Idea " Jasienickich Zamyśleń nad Pieśnią Pasyjną" zrodziła się pięć lat temu. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w ramach modlitewnego muzycznego spotkania jasienicki kościół wybrzmiewa muzyką chóralną.

- Od pięciu lat rozpoczynając Wielki Tydzień, wchodzimy poprzez Misterium jak i Zamyślenia Jasienickie nad pieśnią Pasyjną. Początki były skromne, ale po kilku latach spotkanie refleksyjne nabierają szerokiego wymiaru, co można było zobaczyć i usłyszeć w minioną Niedzielą Palmową – mówi ks. Waldemar Szczurowski, proboszcz jasienickiej parafii.

Koncert poprowadził znany szczeciński kompozytor Paweł Kornicz, na scenie, oprócz znakomitej ukraińskiej solistki wystąpili: Chór Kameralny Uniwersytetu Trzeciego Wieku – dyrygent Marta Pietrzak, Policki Chór Kameralny „POSTSCRIPTUM” – dyrygent Aleksandra Przybyła, Chór Uniwersytetu Szczecińskiego - dyrygent Anna Tarnowska oraz Bractwo Śpiewacze z Tanowa. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem pieśni Dona Nobis Pacem, którym dyrygował Piotr Biniek. Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejne modlitewne spotkania w maju, jak i w czerwcu 2022 r. Informacje będą na  stronach parafii, MOK-u, a także fanpage Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z koncertu.