Andrzej Pańko z Gryfina zwyciężył w rywalizacji na 10 kilometrów w ramach IX Polickiego Biegu Mikołajkowego. W 5-kilometrowym marszu Nordic Walking najlepszy okazał się Marek Dołęgowski z Kołczewa. Zawody odbyły się 5 grudnia i wzięło w nich udział ponad 400 biegaczy.

IX edycja Polickiego Biegu Mikołajkowego odbyła się w pełni zimowych warunkach, które dodatkowo utrudniły pokonanie ustalonej przez organizatorów trasy. Mimo to na starcie nie zabrakło osób, które na tę okazję przygotowały efektownie wyglądające przebrania.

W Polickim Biegu Mikołajkowym na dystansie 10 kilometrów zwycięzcą okazał się Andrzej Pańko, który pokonał trasę w czasie 36 minut i 29 sekund. Na drugim stopniu podium uplasował się Krzysztof Waszak z Włocławka, zaś trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Waszczukowi ze Szczecina.

Wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowała się Małgorzata Szałabowska ze Szczecina z czasem 44 minut i 20 sekund. Druga była Paulina Wasielewska z Polic, natomiast trzecie miejsce zajęłaBeata Białem z Żarczyna.

Liczącą 5 kilometrów trasę marszu Nordic Walking najszybciej pokonał Marek Dołęgowski z Kołczewa. Zajęło mu to 30 minut i 27 sekund. Najszybszą kobietą okazała się Katarzyna Zgraja ze Świnoujścia, która na ukończenie marszu potrzebowała 32 minut i 44 sekund.

Wśród osób wręczających nagrody dla najszybszych zawodników znalazł się burmistrz Polic Władysław Diakun oraz przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.