W niedzielę 19 września w ramach JBL Super League Triathlon rozegrano zawody o tytuł Mistrza Polski w triathlonie na 1/2 dystansu. Rywalizacja o miejsca na podium trwała do ostatnich chwil. Paulinie Kotficy z Polic udało się wywalczyć brązowy medal.

JBL Super League Triathlon Poznań był drugą w tym roku imprezą z cyklu CIECH Tri Tour. Podobnie jak w ubiegłych latach ściągnął do Poznania zawodników z całej Polski i świata

Na 1/2 dystansu triathlonowego składa się przepłynięcie 1,9 km, przejazd rowerem o długości 90 km i 21,1 km biegu. Łączna długość trasy to 112,99 km. Część pływacka odbywała się w poznańskim jeziorze Maltańskim, a kolejne etapy zwodów, jazda na rowerze i bieg, wzdłuż brzegu jeziora i następnie w kierunku podpoznańskiego Swarzędza.

Tytuł Mistrzyni Polski w 1/2 Ironmana wywalczyła Warszawianka Maria Cześnik z LIV PROFI TEAM. Pozwolił jej na to świetny czas 04:14:03. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Brembor, który zdobył tytułu Mistrza Polski, osiągając czas 03:43:07.

Trzecią najlepszą lokatę, a tym samym brąz Mistrzostw Polski udało się wywalczyć Paulinie Kotficy. Na metę dotarła z czasem 4:20:37 i stratą niecałych siedmiu minut względem liderki.