W piątkowy wieczór na skwerze im. Jana Pawła II w Policach odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany wspólnie przez Operę na Zamku w Szczecinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Policach, który poprowadził Tomasz Raczek.

Uroczystego otwarcia koncertu dokonali wspólnie burmistrz Polic Władysław Diakun oraz dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie Jacek Jekiel.


„Sierpniowe Przełomy”, czyli nastrojowa podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Wybrzmiały kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Publiczność mogła usłyszeć m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu Romana Polańskiego Dziewiąte wrota", autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara.

Nie mogło zabraknąć również zakazanych piosenek oraz muzyki z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znalazły się Mury" Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie Sen o Victorii" grupy Dżem.

Patronat nad koncertem objęli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun.