W piątek 27 sierpnia na placu przy skwerze św. Jana Pawła II i pomniku Solidarności w Policach o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Sierpniowe Przełomy, który będzie nastrojową podróżą przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jest to już szósta edycja imprezy upamiętniającej wydarzenia Sierpnia '80.

W programie koncertu znajdą się, jak co roku, kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Zabrzmią m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu R. Polańskiego „Dziewiąte wrota”, autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Usłyszymy zakazane piosenki oraz muzykę z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znajdą się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie „Sen o Victorii” grupy Dżem. Wystąpią: solistka Opery na Zamku Ewa Olszewska i Janusz Kruciński - występujący na scenach teatrów muzycznych w Chorzowie, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie wykreował wiele głównych ról w tytułach należących do ścisłego kanonu światowego musicalu. Zagra orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Organizatorami wydarzenia są Opera na Zamku w Szczecinie i Miejski Ośrodek Kultury w Policach, a partnerem Muzeum Narodowe w Szczecinie. Koncert odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Burmistrza Polic Władysława Diakuna.

 

Wstęp wolny! W Policach obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury. Szczegóły na https://mokpolice.pl

Początek koncertu o godz. 20.00.