61 jachtów i 230 osób wystartowało w tegorocznych 57 Etapowych Regatach Turystycznych, które wystartowały 17 lipca i żeglarze mieli do pokonania osiem etapów po wodach Zalewu Szczecińskiego, Bałtyku, Zalewu Kamieńskiego oraz Roztoki Odrzańskiej. Ósmy wyścig – Stepnica-Trzebież – był rozgrywany o Puchar Burmistrza Polic.

Podczas rozpoczętych w trzebieskiej marinie regat jachty rywalizowały w trzech kategoriach: NHC, KWR oraz ORC Club. W klasie NHC zwyciężyła jednostka Venandi Str, w ORC Club – jacht Harry, zaś w KWR – Mio Portofino.

Po zakończeniu ósmego, ostatniego etapu regat w Trzebieży odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych żeglarzy w wyścigu o Puchar Burmistrza Polic. Władysław Diakun wręczył załogom pamiątkowe statuetki , a dla najszybszego jachtu przygotowano specjalną okolicznościową szarfę. Jako, że w żeglarskiej rywalizacji brały udział całe rodziny, burmistrz Polic wręczył dzieciom słodkie upominki.

57 Etapowe Regaty Turystyczne zakończyły się oficjalnie w niedzielę, 25 lipca, na terenie Centralnego Ośrodka Żeglarskiego w Trzebieży.