Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o. o. obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Zostało powołane w dniu 1 lutego 1997 roku jako wspólna spółka samorządów Gminy Miasta Szczecin i Gminy Police. Powstało na bazie majątku zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Szczecinie, mieszczącej się przy ul.  Fabrycznej w Policach. Tu też mieści się siedziba firmy. Prezesem SPPK Sp. z o.o. jest Kazimierz Trzciński. Z okazji jubileuszu zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową z udziałem  burmistrza Polic Władysława Diakuna i Zastępcy Prezydenta Szczecina Marcina Pawlickiego. Konferencja odbyła się 9 lutego.

Na przestrzeni minionych 20 lat SPPK sukcesywnie wymieniała tabor na coraz nowocześniejszy. Początkowo Spółka kupowała także autobusy używane. Od 2011 roku kupuje tylko nowe pojazdy. Jest to możliwe m.in. dzięki wsparciu ze strony funduszy europejskich. Obecnie tabor Spółki liczy 57 autobusów. W ramach przewozów regularnych SPPK obsługuje wszystkie linie komunikacji miejskiej, łączące Police ze Szczecinem i na terenie gminy Police, a także Linię Samorządową, Linię Działkową i Linię Plażową (do Trzebieży, tylko latem). Świadczy  też usługi przewozów okolicznościowych.

Zarząd SPPK jest jednoosobowy. Pierwszym prezesem w okresie od lutego 1997 do grudnia 2002 r. był Kazimierz Trzciński. Od stycznia 2003 do połowy 2008 roku  funkcję tę pełnił Andrzej Markowski. Następnie prowadzenie SPPK ponownie powierzono panu Trzcińskiemu i do tej pory jest on prezesem Spółki.

Więcej o Spółce na stronach: