W związku z realizacją projektu Polimery Police kontynuowane będą prace związane z transportem urządzeń na plac budowy. Tym samym w dniach 15-22.02.2021 roku w godzinach nocnych, tj. od godz. 23:00 do godz. 2:00 spodziewane są dalsze utrudnienia w ruchu.

Transport będzie prowadzony od ul. Jasienickiej (na wysokości Oczyszczalni ścieków Police) do ulicy Piotra i Pawła i dalej ul. Piotra i Pawła na plac budowy. Operacja będzie realizowana od godz. 23:00 do godziny 2:00. W czasie przejazdu urządzeń drogami publicznymi mogą nastąpić czasowe utrudnienia, w tym również wyłączenie drogi z użytkowania.

Jednocześnie informujemy, że 20 lutego, w sobotę, jest planowana operacja transportu najwyższego aparatu instalacji projektu „Polimery Police” - propan-propylen splitter, którego wysokość wynosi 96 m. Transport przejedzie z portu barkowego na plac budowy, zgodnie z powyżej przedstawionym harmonogramem. O szczegółach operacji będziemy Państwa informowali w kolejnym komunikacie.

Aparat przypłynął do Polic w niedzielę, 14 lutego br. na jednostce „Jumbo Jubilee”. Na tym samym statku przypłynął m. in. Reactor Effluent Contact Cooler, De-Ethanizer Stripper, Depropanizer - urządzenia te, będą transportowane na plac budowy w najbliższym tygodniu.

Propan- Propylen Splitter będzie częścią instalacji do produkcji propylenu (PDH) i będzie służył do oddzielenia propanu od propylenu w celu otrzymania propylenu o wymaganej czystości (tj. min. 99,6%).

Mając na uwadze warunki pogodowe i specyfikę przedsięwzięcia, harmonogram transportu może ulec zmianie.