Dziś w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gminnych z dyrektorami i przedstawicielami placówek oświatowych dotyczące przygotowania szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego. Spotkanie poprowadził Witold Stefański, naczelnik Wydziału Kultury i Oświaty Urzędu Miejskiego w Policach.

– Chciałbym bardzo podziękować dyrektorom placówek za ich ciężką pracę w okresie panującej pandemii koronawirusapowiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic. – Wasza determinacja i kompetencje sprawiły, że wspólnie ten egzamin zdaliśmy – kontynuował burmistrz Diakun.

Burmistrz Polic wyraził nadzieję, że zbliżający się okres będzie łaskawy dla wszystkich uczniów i nie będzie zachorowań na Sars-CoV-2 na terenie gminy Police.

Życzenia na ręce dyrektorów i nauczycieli w imieniu Rady Miejskiej w Policach przekazał wiceprzewodniczący Andrzej Rogowski.

Podobnie jak w latach ubiegłych burmistrz Polic dzwonkiem z najstarszej szkoły w Policach obwieścił uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

– Rok szkolny 2020/21 uważam za rozpoczęty – obwieścił Władysław Diakun.

Uczniowie naukę stacjonarną rozpoczną 1 września br.