W czwartek, 20 sierpnia w kościele w Jasienicy odbyła się uroczystość upamiętniająca Jana Sulowskiego, kawalera srebrnego krzyża Virtuti Militari, spoczywającego na cmentarzu komunalnym w Policach-Jasienicy.

Po mszy świętej odsłonięta została pamiątkowa tablicy bohatera wojny polsko-bolszewickiej w miejscowym kościele. Następnie zaproszeni goście, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, samorządowcy oraz poczty sztandarowe, udali się na świeżo-wyremontowany grób Jana Sulowskiego, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Burmistrz Polic Władysław Diakun podkreślił, że przy grobie odrestaurowanym dzięki Instytutowi Pamięci Narodowej, można po wielu latach oddać hołd prawdziwemu bohaterowi.

Urodzony 28 grudnia 1897 roku w Draganach Jan Sulowski, po wybuchu wojny wstąpił do armii rosyjskiej, w latach 1915 – 1917 służył w 62 Suzdalskim Pułku Piechoty. W 1917 roku został żołnierzem Legionów i do 1918 roku służył w 3 Pułku Piechoty, a po utworzeniu w odrodzonej II Rzeczypospolitej Wojska Polskiego, w maju 1919 roku wstąpił do 7 Pułku Piechoty, w którym pozostał do zakończenia wojny polsko-bolszewickiej.

W latach 1940 – 1942 został wywieziony do Związku Sowieckiego, skąd trafił do Persji. Wstąpił tam do Armii Polskiej na Wschodzie, a następnie do 2 Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, sformowanego w lipcu 1943 roku, w którego szeregach przebył szlak przez Persję, Syrię, Palestynę i Włochy do Anglii. Do kraju powrócił w 1946 roku. Jan Sulowski do Jasienicy przyjechał w lipcu 1946 roku i mieszkał tutaj aż do śmierci, czyli do 5 maja 1963 roku.