W jeden rok turniej rozrósł  się do jednego z największych turniejów łuczniczych w Polsce! Niemal 150 zawodników z Polski i zagranicy. Wśród zawodników m.in. Nr 1 wg rankingu WA wśród łuczników bloczkowych ON Marcel Pavlik, medalistka Igrzysk Olimpijskich i wicemistrzyni świata ON Milena Olszewska, wielokrotny medalista oraz rekordzista Polski Łukasz Przybylski, znakomici trenerzy, zawodnicy. Wszystko to z historią w tle...

Historia stała się inspiracją... To zdanie idealnie opisuje turniej "Śladami Rybaka". Lata 50, 60, 70 to wtedy łucznictwo królowało w naszym regionie. Zawodnicy klubów "Rybak Trzebież", "Łucznik Trzebież", "Chemik Police" w latach swojej świetności triumfowali nie tylko w Polsce, ale również za granicą. To z tego klubu wywodzą się byli reprezentanci Polski, wielokrotni medaliści m.in. Zbigniew Miszewski, Marian Jarząbek oraz multimedalistka, olimpijka, wielokrotna rekordzistka Polski i Świata Jadwiga Wilejto (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jadwiga_Wilejto). Osoby te będą naszymi gośćmi specjalnymi.

W zbliżający się weekend Podążamy Śladami ich historii, pokazując jak piękne jest łucznictwo. Ten turniej jest naszym podziękowaniem dla dokonań byłych łuczników, to również nasz osobisty wkład w obecne łucznictwo oraz wyjście poza zamknięte tory łucznicze do szerszego grona odbiorców, by promować ten sport i piękną historię naszego regionu.

Ten turniej to wydarzenie, które tworzymy my wszyscy. Środowisko łucznicze, byli łucznicy, partnerzy, samorządowcy, zawodnicy.

Strzelamy dla historii jednocześnie tworząc nową, by pokazać jak piękny jest to sport.

Zapraszamy do uczestniczenia z nami w tym wydarzeniu. Pokażmy wspólnie, że historia może być inspiracją, może motywować i może tworzyć coś nowego.

Miejsce wydarzenia: 

Stadion OSiR Police

ul. Piaskowa 97

Police