Szanowni Państwo!

Kampania wyborcza to czas, gdzie szukając argumentów ugrupowania polityczne uciekają się do nieetycznych zachowań. Bardzo proszę o niewykorzystywanie mojej funkcji i mojego wizerunku w celu osiągnięcia swoich zamierzeń.

Ze względu na szykanujące mnie doniesienia pojawiające się w mediach publicznych, jako wieloletni samorządowiec i członek NSZZ Solidarność chcę podkreślić, iż zawsze wybiorę stronę wspierającą samorządność.

Zarówno ja, wójt Kołbaskowa, wójt Dobrej, burmistrz Nowego Warpna, jak i wielu samorządowców z powiatu polickiego, wyraziliśmy swoje poparcie. Wsparliśmy kandydata walczącego w obronie samorządu. Wyraziliśmy nasze stanowisko, co spowodowało gwałtowną reakcję ugrupowania prezydenta starającego się o reelekcję.

Przez wiele lat pracowałem w Zakładach Chemicznych Police. Pełniąc funkcję publiczną współpracowałem z każdym z prezesów tego zakładu, bez względu na jego barwy polityczne, dla dobra Firmy i Gminy. Tak jest też i teraz, ponieważ mam bardzo dobre relacje z Panem dr. Wojciechem Wardackim - obecnym prezesem  spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Jednakże jako burmistrz nie mam wpływu na funkcjonowanie zakładu, ponieważ nie obejmuje tego zakres moich kompetencji.

Zwracam się o niepowoływanie się na moją osobę w celach politycznych i propagandowych, a tym bardziej o niewłączanie mnie w tworzenie podziałów pomiędzy mieszkańcami Gminy Police, jak i pracownikami Z.Ch. Police. Zaznaczam, iż jako burmistrz za każdym razem wyrażam pozytywną opinię na temat największego zakładu i pracodawcy w regionie, będącego spółką skarbu państwa.