30 lat temu Polacy wykonali kolejny krok ku demokracji i wolności. Rok 2020 to szczególny czas dla polskiej samorządności. Obecnie świętujemy 30-lecie uchwalenia z inicjatywy Senatu RP ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, a także 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku.  

Osiem lat później powstały powiaty. Od 30 lat Polacy z mniejszych i większych miejscowości mają bezpośredni wpływ na działania w ich regionie, poprzez wybór ich przedstawicieli – władz samorządowych. Władze samorządowe są ich bezpośrednimi przedstawicielami, umożliwia to i ułatwia dialog – pomiędzy mieszkańcami i samorządowcami wybranymi spośród nich. Dzięki temu łatwiej budować nasze małe ojczyzny.

30. rocznica odrodzenia samorządności w Polsce to dobry moment, aby uczcić to, co do tej pory udało nam się wspólnie wypracować. Samorządy oraz ich mieszkańcy zdali egzamin, polskie regiony przeżyły niesamowity rozkwit.

Dzięki utworzeniu samorządów również Gmina Police mogła sama zacząć decydować o kierunku swojego rozwoju. Dzięki temu powstało wiele inwestycji służącym mieszkańcom. Powstały instytucje kultury, infrastruktura sportowa i wiele innych inwestycji koniecznych do sprawnego funkcjonowania miasta i Gminy. Ten okres to czas ogromnego i aktywnego zaangażowania wspólnot lokalnych. Wolność, solidarność, samorządność i wspólnota – to są hasła, które przyświecały nam przez ostatnie 30 lat w pracy dla wspólnego dobra.