Trwa budowa ścieżki rowerowej w kierunku miejscowości Trzebież. Inwestycja została podzielona na cztery etapy.

Etap pierwszy polegający na budowie odcinka ścieżki rowerowej od ul. Kuźnickiej do ul. Dworcowej w Policach-Jasienicy został zakończony w 2018 roku. Koszt realizacji to 1,4 miliona złotych.

W kolejnym etapie realizowany jest ponad 2-kilometrowy odcinek prowadzący do szkoły w Niekłończycy. Zakończenie tego etapu planowane jest na czerwca 2020 roku. Koszt realizacji etapu II to również kwota 1,4 miliona złotych.

Obecnie realizowany jest również etap III, który obejmuje prace na odcinku od przejazdu kolejowego w Niekłończycy do ul. Brzozowej. Niespełna 4-kilometrowy odcinek powinien zostać ukończony do końca maja. Jego koszt to 2,65 miliona złotych.

Etap IV obejmował budowę ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Brzozowej do ul. Spacerowej w Trzebieży i został ukończony w grudniu ubiegłego roku. Jego koszt wyniósł 1,6 miliona złotych.

Ścieżka wykonywana jest z nawierzchni asfaltowej oraz betonowej kostki niefazowanej.

W ramach budowy ścieżki rowerowej do Trzebeży wykonanych zostanie sześć miejsc obsługi rowerzystów, w skład których wchodzić będzie: wiata, stojaki na rowery, stolik z ławkami oraz stacjonarne urządzenie do naprawy rowerów.