Dzisiaj rano odbyło się  internetowe spotkanie Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, podczas którego przedstawiciele samorządów  SOM w tym między innym samorządu polickiego dyskutowali na temat rozwiązań bieżących problemów w obszarze metropolitalnym.

Między innymi z Prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem był omawiany problem komunikacyjny, w momencie gdy coraz więcej osób wraca do pracy i środki komunikacji miejskiej są niewystarczające, jeśli mają spełnić normy ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Przedstawiciele Gmin SOMu rozmawiali również na temat otwarcia granic, ponieważ granica w Lubieszynie pozostała nadal zamknięta.

Główny tematem telekonferencji była sytuacja w oświacie – przede wszystkim w żłobkach i przedszkolach. Temat o tyle trudny, że w dobie epidemii otwarcia żłobków i przedszkoli obawiają się zarówno rodzice jak i nauczyciele/opiekunowie. Dyskutowano o możliwościach przystosowania jednostek do zapewnienia bezpiecznej opieki nad dziećmi.

Ostatnim punktem spotkania była dyskusja nad sposobem zwołania walnego zebrania stowarzyszenia, które musi się odbyć do 30 czerwca.