Panie przewodniczący, Panie i Panowie Radni, zaproszeni goście, szanowni Państwo.

30 stycznia wziąłem udział w konferencji "Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy - Samorząd Przyszłości" zorganizowanej w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Wykład inauguracyjny wygłosił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

4 lutego 2020 r. w Kulturbahnhof w Greifswaldzie na zaproszenie Pani Burmistrz Sandry Nachtweih uczestniczyłem w spotkaniu noworocznym, którego gościem specjalnym była Kanclerz Niemiec – Pani Angela Merkel. Razem z burmistrz miasta partnerskiego Pasewalk i przewodniczącą Rady Powiatu Pomorze Przednie – Greifswald – Panią Sandrą Nachtweih doszło do spotkania z panią Kanclerz i rozmów na temat polsko – niemieckiej współpracy na płaszczyźnie regionalnej. Pani Kanclerz wykazała zainteresowanie polsko-niemiecką współpracą na płaszczyźnie regionalnej. W trakcie rozmowy podkreśliłem, że współpraca partnerska pomiędzy Policami a Pasewalkiem, w moim przekonaniu, jest najlepsza na polsko-niemieckim pograniczu. Pani Kanclerz Angela Merkel przekazała wyrazy uznania i pozdrowienia oraz życzyła dalszej owocnej współpracy.

8 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach razem z przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach Panem Grzegorzem Ufniarzem uczestniczyłem w uroczystości z okazji 80 rocznicy pierwszej zsyłki Polaków na nieludzkie ziemie do Kazachstanu i w głąb Związku Sowieckiego. Wydarzenie rozpoczęła inscenizacja przygotowana przez harcerzy ZHP ze szczepu „Warpienisko”. Wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków Pan Tadeusz Słonina poprosił uczestników, aby minutą ciszy oddali hołd i pamięć zesłanym i deportowanym Sybirakom, którzy na zawsze pozostali na nieludzkiej ziemi.

14 lutego w Hotelu Dobosz w Policach wziąłem udział w piłkarskiej gali podsumowującej szósty plebiscyt „Piłkarz Roku” organizowany corocznie przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, Głos Szczeciński i portal Ligowiec.net. Udział w gali wzięli również przedstawiciele polskiego futbolu: Andrzej Strejlau, Stefan Majewski i Paweł Janas. Gospodarzem wydarzenia był Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

17 lutego ruszyła szósta edycja Polickiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania na projekty zgłaszane przez mieszkańców jest milion złotych. Z tej kwoty 750 tysięcy przewidziane jest na projekty miejskie a 250 tysięcy na przedsięwzięcia sołeckie. Projekty można zgłaszać przez platformę internetową Polickiego Budżetu Obywatelskiego do 31 marca. Informacje dotyczące budżetu znajdują się na stronie bo.police.pl

2 marca 2020 r. rozpoczyna się nabór do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Police na rok szkolny 2020/2021. Wnioski można składać do 20 marca 2020 r.

Serdecznie zapraszam polskie i niemieckie firmy, instytucje oraz organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w Targach Gospodarczych organizowanych przez Gminę Police. Targi odbędą się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Siedleckiej 2b w dniach 18-19.04.2020 rok, w godzinach 10.00-18.00.

Zapewniamy wystawcom bezpłatne stoisko wystawowe wraz z wyposażeniem. Zgłoszenia i bliższe informacje na temat targów można uzyskać w Wydziale Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach, pokój 52.