Policki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od wielu lat mieści się w  Zespole Szkół nr 2 w Jasienicy, podsumował 25 Finał WOŚP, który odbył się 15 stycznia 2017r na terenie gminy Police. Policzanie zebrali rekordową kwotę: 114.854,51 zł plus waluta obca w przeliczeniu ok. 1,5 tys. zł. Darczyńcy ofiarowali też biżuterię srebrną i złotą. – Do tej pory nie przekraczaliśmy stu tysięcy złotych. To nasz absolutny rekord – mówi szefowa Sztabu, Krystyna Paprocka. Rekord padł także w Jasienicy: podczas samych tylko licytacji zebrano tam ponad 21 tys. zł! Ale na tym nie koniec. Trwają jeszcze aukcje internetowe.

Pieniądze do puszek zbierało 52 wolontariuszy: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Datki zbierane były także podczas licytacji i sprzedaży wyrobów własnych, organizowanych m.in.  w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach i w szkołach na terenie całej gminy. Był też tradycyjny turniej piłkarski, organizowany przez Gimnazjum nr 3 w Policach. W zbiórkę zaangażowali się także przedstawiciele władz gminy i powiatu. Jak co roku – wystąpili na scenie MOK w zabawnym widowisku, które przyciągnęło wielu policzan. Były też tradycyjne kanapki, przygotowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Policach. Pieniądze z ich sprzedaży trafiały bezpośrednio od puszki WOŚP.

Ostateczne wyniki znane będą po zakończeniu aukcji i zatwierdzeniu rozliczenia przez Fundację WOŚP w Warszawie. W tym roku pieniądze zbierane były „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.” Organizatorom i darczyńcom należą się gratulacje i podziękowania.