W dniach 15-18 października na terenach zielonych w Gminie Police prowadzona była akcja „POSADŹ Z NAMI TULIPANY”, czyli policki tydzień sadzenia tulipanów. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

W akcji udział wzięły przedszkolaki, wspólnie z nauczycielkami, z Przedszkoli - Urwisek II Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Przęsocinie, Przedszkola Publicznego w Trzebieży, Przedszkola Publicznego w Tanowie, Punktu Przedszkolnego TPD w Policach, Przedszkola Publicznego Nr 1, Przedszkola Publicznego Nr 5, Przedszkola Publicznego Nr 6, Przedszkola Publicznego Nr 8, Przedszkola Publicznego Nr 9, Przedszkola Publicznego Nr 10, Przedszkola Publicznego Nr 11 w Policach.

Tulipany posadzono w ciągu ul. Grzybowej, ul. Piaskowej, ul. Bankowej, ul. Siedleckiej, ul. Szkolnej w Policach a także ul. Rybackiej w Trzebieży, ul. Szkolnej w Tanowie oraz ul. Centralnej w Przęsocinie.

Celem Akcji jest wspólne upiększanie Gminy Police poprzez wykorzystanie zabawy jako zajęcia sprzyjającego procesowi edukacji i szeroko pojętej ochronie środowiska. Nasza zieleń, skwery i parki to jeden z największych skarbów Polic, które tworzymy dla naszego wspólnego dobra i lepszego samopoczucia, a razem możemy zdziałać więcej.