Gmina Police znalazła się wśród wystawców, którzy zaprezentowali się podczas odbywających się w dniach 7-8 września 28. Targach Leistungsschau w Pasewalku. Na czele delegacji gminy stanął burmistrz Polic Władysław Diakun. Podczas targów szczególnie podkreślone zostało obchodzone w tym roku 20-lecie współpracy partnerskiej między Policami a Pasewalkiem.

– Gmina Police od początku partnerstwa z miastem Pasewalk uczestniczy w targach gospodarczych w Pasewalku. Dzięki doskonałej współpracy na przestrzeni ostatnich 20 lat z naszymi niemieckimi partnerami, zrealizowaliśmy mnóstwo projektów unijnych, dzięki którym powstają m.in. ścieżki rowerowe – mówiła podczas imprezy naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach Kamila Turzyńska.

Odwiedzający 28 Targi Leistungsschau w Pasewalku mieli do dyspozycji ponad 100 stoisk, na których wystawcy – głównie z niemieckiego powiatu Vorpommern-Greifswald – prezentowali swoją działalność. Gmina Police szczególny nacisk położyła na prezentację walorów turystycznych jej terenów oraz osiągnięć w zakresie kultury i sportu.