Delegacja Gminy Police wzięła udział w odbywających się 30 sierpnia uroczystościach upamiętniających 39. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” oraz 31. rocznicę zakończenia strajków szczecińskich.

Obchody wydarzeń Sierpnia ‘80 rozpoczęły się złożeniem kwiatów przed pomnikiem "Ludziom Solidarności" w Policach. Główne uroczystości, z udziałem przedstawicieli władz centralnych, odbyły się w Szczecinie przed bramą Stoczni Szczecińskiej przy pomniku upamiętniającym Ofiary Grudnia 70.

Nadane przez Prezydenta RP odznaczenia wręczyła szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska. Minister Szymańska odczytała też list od Prezydenta Andrzeja Dudy.

- Brama Stoczni Szczecińskiej stanowi symbol najważniejszych etapów polskiej historii najnowszej. Tragicznych wydarzeń z grudnia 1970 roku – strajków, które w Szczecinie trwały najdłużej i zostały brutalnie spacyfikowane. Buntu, który tlił się przez całe lata 70., by wybuchnąć na nowo latem 1980 roku. Porozumień sierpniowych, które tutaj miały swój początek. Epopei podziemnej „Solidarności” w okresie stanu wojennego i całych lat 80. Przełomu roku 1989 i nadziei, jakie obudził on w milionach Polaków. napisał Prezydent RP Andrzej Duda