61 jachtów i ponad 250 żeglarzy wystartowało w 55. Etapowych Regatach Turystycznych. Uroczyste rozpoczęcie regat odbyło się 20 lipca na terenie Mariny w Trzebieży. Etapowe Regaty Turystycznych to jedna z najbardziej znanych imprez żeglarskich na Pomorzu Zachodnim, organizowana przy współudziale samorządów Polic, Świnoujścia, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Nowego Warpna, Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego.

Żeglarze mają do pokonania osiem etapów. Zmagania rozpoczynają się kończą w Trzebieży. Uczestnicy pokonają trasę z Trzebieży przez Świnoujście i Dziwnów do Kamienia Pomorskiego i z powrotem przez Dziwnów, Świnoujście, Wolin, Nowe Warpno i Stepnicę, ponownie do Trzebieży. 28 lipca br. na terenie Mariny Trzebież odbędzie się ceremonia zamknięcia regat wraz z wręczeniem pucharów, nagród oraz upominków.

Inaugurację zawodów tradycyjnie ogłosił prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski. Poczet sztandarowy stanowiła rodzinna, trzypokoleniowa załoga jachtu s/y „Gueswork”.

źródło: wzp.pl