15 lipca w Urzędzie Miejskim w Policach odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Polic Władysława Diakuna, przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Ufniarza i Krzysztofa Kuśnierza – naczelnika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UM w Policach. Tematem konferencji była budowa węzła przesiadkowego na Placu Chrobrego w Policach i zmiany w komunikacji miejskiej związane z tą inwestycją.

- Chociaż jest okres wakacyjny to jak Państwo widzą tempo prac samorządu polickiego jest bardzo duże. Tydzień temu rozmawialiśmy o naszym klubie piłkarskim Chemik Police a dzisiaj mamy spotkanie dotyczące inwestycji na Starych Policach i zmian w komunikacji miejskiej – mówił na wstępie burmistrz Polic Władysław Diakun.

Budowa węzła będzie kosztować 2 150 589,68 zł. Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, która jako jedyna złożyła ofertę. Ze względu na to, że cena oferty przewyższała środki finansowe przeznaczone w budżecie gminy na przedmiotowe zadanie, tj. 1 700 000 zł, burmistrz Polic podjął decyzję o przesunięciu dodatkowych środków finansowych na to zadanie w wysokości 500 tys. zł. Dodatkowo inwestycja otrzymała unijne wsparcie. Urząd Marszałkowski w ramach RPO 2014-2020 przeznaczył dla Gminy Police ponad 800 tys. zł.

- 2 lipca została podpisana umowa z wykonawcą robót. Termin realizacji jest do końca października br. Głównym zamierzeniem przy projektowaniu i obecnie przy realizacji było odseparowanie poprzez nawierzchnię i kolorystykę pętli autobusowej. Powstaną nowe miejsca dla autobusów. Będzie również informacja elektroniczna dla pasażerów – mówił Krzysztof Kuśnierz naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach.

Pracę rozpoczną się 22 lipca. W związku z inwestycją zmianie ulegną trasy 12 linii autobusowych.

- Bardzo się cieszymy, że rozpoczyna się modernizacja chyba najważniejszego węzłowego przystanku na terenie Gminy Police – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Ufniarz. - 22 lipca zostanie zamknięty dla autobusów przystanek Police-Rynek. (…) Nowym przystankiem węzłowym będzie przystanek „Police-Kołłątaja” przy skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Grunwaldzkiej. Tam będzie podwójny przystanek w kierunku Jasienicy. Również zostanie urządzony zupełnie nowy przystanek w kierunku osiedla.

Więcej na temat zmian w komunikacji miejskiej w artykule:

Przebudowa pętli autobusowej Police-Rynek zmiany w komunikacji