W dniach 29-30 czerwca, na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Plażowego w Trzebieży, odbyła się impreza „Czas na EkoTrzebież” - Transgraniczna promocja wspólnej polsko-niemieckiej oferty turystycznej oraz kulturalno - ekologicznej. Były warsztaty, konkursy, zmagania sportowe oraz prezentacje edukacyjne związane z historią, ekologią i turystyką. Odbyły się również występy sceniczne grup artystycznych.

W te upalne dni największym powodzeniem cieszył się Flow UP – strefa atrakcji wodnych. Slackline – chodzenie po linie, strefa tropikalna, Stand Up Paddling z torem wyścigowym, treningi pływania na S.U.P, skimboard – czyli tor z deską. Była również aktywna strefa sportowa zapewniona przez Akademię Sportu.

Była okazja popłynąć łódką czy przejechać się motocyklem z klubem „Sokół”. W niedzielę szczęśliwcy mogli wykopać skarb wspólnie z Radiem Szczecin.

INT-51 PROJEKT „POMERANIA- ATRAKCJE KULTURALNE I PRZYRODNICZE / POMERANIA NATUR - UND KULTURERLEBNISSE” Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).