10 czerwca w Klubie Nauczyciela w Policach, odbyło się spotkanie z najzdolniejszymi uczniami naszej gminy - laureatami konkursów kuratoryjnych. Podczas gali wręczono nagrody uczniom i ich nauczycielom. Co roku władze Gminy Police, radni Rady Miejskiej spotykają się z uczniami, którzy odnieśli szczególnie sukcesy w mijającym roku szkolnym. W tym roku byli to uczniowie szkół podstawowych i po raz ostatni uczniowie klas gimnazjalnych.

- Dzisiaj nagradzamy te osoby, które okazały się najlepszymi w naszej gminie, w konkursach organizowanych przez Kuratora Zachodniopomorskiego Oświaty. Są to najważniejsze konkursy oświatowe. Biorą w nich udział uczniowie ze wszystkich szkół naszego województwa. My nagradzamy tych uczniów, którzy na szczeblu gminnym okazali się najlepszymi. Z tymi uczniami są ich nauczyciele, podobnie jak dyrektorzy – bo tak naprawdę bez nauczycieli, dyrektorów nie tak łatwo było by te sukcesy osiągnąć – mówił naczelnik Wydziały Oświaty i Kultury UM Witold Stefański.